f Klimatolog z UAM: zima jest jak zwykle : Radiowe audycje Babie Lato cały rok! : Radio Merkury Poznań :: 2019
  Następne na antenie:
   10.00 - Wiadomości + pogoda
        09:09:56 | sobota | 25.05.2019 | imieniny: Urbana i Grzegorza
 
Klimatolog z UAM: zima jest jak zwykle : Radiowe audycje Babie Lato cały rok! : Radio Merkury Poznań :: 2019


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2010-04-12 13:14

Klimatolog z UAM: zima jest jak zwykle

Obecna zima nie jest w żadnej mierze nadzwyczajna. To, że wydaje nam się wyjątkowa wynika z naszej krótkiej pamięci oraz z tego, że szybko porzuciliśmy nasze dobre, zdrowe zimowe nawyki – tak twierdzi profesor Alojzy Woś, autor kultowej wśród studentów geografii pozycji "Klimat Polski" oraz wielu książek i podręczników z dziedziny meteorologii i klimatologii.


Profesor Woś, który był porannym gościem Radia Merkury uważa także, że zmiany klimatu na ziemi nie są spowodowane przez człowieka, a "globalne ocieplenie", o którym mówi się ostatnio jest w podobnym stopniu wiarygodne, co epidemia świńskiej grypy.Dodaj swój komentarz:

Tresc
Podpis  

UWAGA! Wpisy zawierające w treści słowa http i url oraz > i < kasowane są automatycznie!
Jeśli się nie podpiszesz - w pole AUTOR wpisany zostanie Twój obecny adres IP.

Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Alojzy Woś, klimatolog z UAM, uważa że nie ma efektu cieplarnianego i że...
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj

Komentarze czytelników:
Dodał: taboret1
Dnia: 2010-01-28 17:18:51 Popieram! Mnie już wkurza to ściemnianie
Dodał: dżon
Dnia: 2010-01-28 17:28:32 No, nareszcie głos rozsądku w chaosie klimato-eko-histerii . Niestety - jak widać - na głoszeniu pseudonaukowych bzdetów można zarobić nawet Nobla. Towarzysz Gore na pewno Nobla by nie dostał, gdyby nawoływał do zachowania wstrzemięźliwości w temacie ocieplenia klimatu.
Dodał: fan jako ekolog
Dnia: 2010-01-28 17:51:53 To wycinajcie drzewa, a zobaczycie czy powodzi będzie więcej czy mniej. Zdejmijcie filtry z kominów elektrowni, katalizatory zdemontujcie od samochodów a zobaczymy czy powietrze się nie zmieni i jak swobodnie będziecie oddychać, zobaczycie co to takiego smog w mieście. Zabijajcie zwierzęta, dokonujcie eksterminacji gatunków roślin i zwierząt, modyfikujcie genetycznie rośliny i zwierzęta aby lepiej rosły, a nie obejrzycie się i jakiś szkodnik tak jak niszczy kasztany zniszczy inne drzewa. Zlikwidujcie oczyszczalnie ścieków Itp. itd. Bo przecież zanieczyszczenie środowiska, zmiany klimatu, to wymysł lobby zarabiającego na urządzeniach proekologicznych.
Dodał: dżon
Dnia: 2010-01-28 22:43:55 Ja tylko pisałem o kwasie z ociepleniem klimatu, a Ty od razu tyle tego. Przecież wszyscy z większością wymienionych spraw się zgadzamy, a co klimatu - dobrze wiesz, że jest duża grupa poważnych autorytetów niezgadzających się z tą tezą. Pożyjemy - zobaczymy.
Dodał: karkos
Dnia: 2010-01-29 00:10:09 Współczuję studentom tego pana profesora. Jego zajęcia muszą być koszmarne. Ton mentorski, ja wiem i koniec. Dokonania innych naukowców się nie liczą, cóż...
Dodał: s
Dnia: 2010-01-29 07:56:03 Dawno nie słyszałem takiej ciszy w radiu jak podczas rozmowy z tym Panem profesorem. Ale się naśmiałem! Współczuję tylko jego studentom. Trzymajcie się młodzieży!
Dodał: Przemo
Dnia: 2010-01-29 10:36:00 brawo nareszcie ktoś ma odwagę powiedzieć prawdę o tych oszustach ekologach
Dodał: dżon
Dnia: 2010-01-29 11:03:34 Karkos - prorok. Nie był na zajęciach, a wie, że są koszmarne. Musi jakiś - panie - prorok. Idź na zajęcia do niejakiego Gore'a, te nie są koszmarne, ale czy są wartościowe?
Dodał: cz'y...
Dnia: 2010-01-29 11:24:04 W rzeczy samej ten klimatolog mówił wolno i skrótowo.A jako uczony nie musiał podpierać się danymi,statystykami, badaniami innych uczonych,oprócz swojego lodowca który ma się dobrze.I to jest ważne,-niepodważalne stwierdzenie uczonego specjalisty...autory tetu w tej dziedzinie,na który należy się powoływać.
Dodał: cz'y...
Dnia: 2010-01-29 11:26:51 Dodam że nie musiał podpierać się..., i udowadniać przed nami słuchaczami.Więc należy wierzyć słowom Pana Profesora.
Dodał: Wojtek
Dnia: 2010-01-29 19:00:45 Męczące to było. Powiedzcie mi proszę, bo uszom nie wierzę, gdzie się "produkuje" takich profesorów? Mam nadzieję, że słuchał tego rektor i zrobi w końcu porządek z tym "betonem" i pseudonaukowym bełkotem. Tak czy inaczej słuchacze, do boju i śnieg do Warty! Niech się już całkiem kra zblokuje, przęsła popękają, a stan rzeki podniesie i będziemy mieli te lata 60-te. Słowa uznania dla Ilony za rozpaczliwe próby wydobycia czegokolwiek merytorycznego z gościa a dla Sławka za dystans i nieskrywany sarkazm:)
Dodał: Ala
Dnia: 2010-01-29 20:23:07 Witam wszystkich. Coz, widze ze w dzisiejszych czasach jesli ktos nie robi show i nie prorokuje konca swiata okazuje sie nudny i bez polotu. Znam profesora Wosia bardzo dobrze, byl moim promotorem gdy pisalam prace magisterska. Jego wiedza jest przeogromna i jest jednym z bardziej docenianych profesorow na poznanskiej uczelni. To ze dla niektorych brzmi nudno, coz. Ma swoje lata, nalezy podziwiac a nie wysylac od razu na zsylke. Prawda jest, potwierdzona przez trzezwo myslacych naukowcow na calym swiecie, ze walka z ociepleniem klimatu jest bzdura. Klimat zawsze sie zmienial i zmieniac bedzie. Jestesmy w srodku epoki lodowcowej i teraz, gdy spojrzymy na historie Ziemi jest tu nadal zimno w porownaniu do tego jak bywalo normalnie w przeszlosci. Zakladac filtry na kominy, ograniczac wycinki lasow, zatrzymac bezsensowny mord zwierzat - oczywiscie - chocby dla nas samych i dla przyszlych pokolen. Ale gatunki i tak predzej czy pozniej wymra, wybuch wulkanu zanieczysci atmosfere setki razy bardziej niz wszystkie fabryki swiata a naturalne pozary lasow zrobia swoje. A zima? Jak zima. Wszyscy psioczyli, ze cieple zimy sa, ze nie jest tak jak kiedys, to przyszla zima, spadl snieg i wszyscy psiocza ze zimno. Nie dogodzisz. Prosze popytac sie dziadkow jak to bylo. Spojrzec w statystyki. I coz? Wyjdzie na to zesmy sie rozleniwili...
Dodał: Bocianka
Dnia: 2010-01-30 18:29:38 Rzecz w tym ,że nawet kiedy posiada się ogromną cenną wiedzę trzeba jeszcze umieć ją przekazać, zwłaszcza kiedy jest się nauczycielem akademickim.Nie o to chodzi,że profesor Woś nie wie, czy źle wie, chodzi o to, że miał niepowtarzalną szansę przekazać swoje oryginalne poglądy, z których ponoć słynie na uczelni - ale z tej szansy, możliwości nawet nie spróbował slorzystać.dziwne, w końcu do radia nie przychodzi się z nakazu, tylko podzielić się z innymi swoją wiedzą.Taki fajny, wdzięczny temat - i nie z winy radiowców przcież - klapa.Szkoda.Pozdraw iam
Dodał: hetman
Dnia: 2010-01-31 00:18:54 Do "fan jako ekolog" ! Jestem z Tobą ! Głupi i krótkowzroczny człowiek znajdzie setki argumentów by wytłumaczyć swoją niszczycielską działalność :(
Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.
www.kompu.net