f Amadeus: kryzys wygrał : Muzyka w radiu Klasyka : Radio Merkury Poznań :: 2019
  Następne na antenie:
   14.30 - Moto
        14:15:31 | poniedziałek | 19.08.2019 | imieniny: Bolsława i Juliana
 
Amadeus: kryzys wygrał : Muzyka w radiu Klasyka : Radio Merkury Poznań :: 2019


  Polecamy
 Obywatel Gzik donosi
piątek 06-18
g. 08.10
 OCZY W SŁUP
piątek 06-18
g. 18.10
 Poduszkowiec – Noc Dobrych Dźwięków
piątek 06-18
g. 22.05


dodano: 2009-04-22 19:04

Amadeus: kryzys wygrał

Nie będzie zapowiadanego remontu siedziby Orkiestry Kameralnej "Amadeus" przy Alejach Marcinkowskiego w Poznaniu. W związku z kryzysem 20 marca Zarząd Polskiego Radia podjął decyzję o unieważnieniu przetargu i wykreśleniu inwestycji z planu na 2009 rok - poinformowała Agnieszka Duczmal.

Warunki naszej pracy są coraz gorsze. Sypią się mury, przecieka woda, nawala instalacja elektryczna. Studio Nagrań Giełda wymaga gwałtownego remontu, nie wiem co zrobimy, gdy praca tu okaże się niemożliwa - powiedziała Agnieszka Duczmal.

Przyznane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji zarządowi Polskiego Radia 7 milionów 600 tysięcy złotych nie trafi jednak do Poznania. Gorzkich słów nie szczędzi prof. Waldemar Łazuga - To wstyd, że miasto nie umie pomóc swojej świetnej orkiestrze.

Obecni na konferencji wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz, przewodniczący rady miejskiej Grzegorza Ganowicz oraz przewodniczący komisji kultury Antoni Szczuciński zgodnie stwierdzili, że miasto nie może finansować instytucji podległej Polskiemu Radiu, ale wystosuje pismo z protestem.

(foto: Alina Kurczewska, Radio Merkury)


Słuchaj teraz: (kliknij i chwilę poczekaj)

Siedziba orkiestry Amadeus - z powodu kryzysu - nie będzie na razie remontowana. Tymczasem jak twierdzi szefowa zespołu Agnieszka Duczmal - stan techniczny tego lokalu jest tragiczny:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

O fatalnych warunkach, w jakich pracować muszą muzycy Amadeusa, prof. Waldemar Łazuga mówi wprost - to skandal:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

Miasto chętnie wesprze orkiestrę w staraniach o finanse na remont. Ale przekazać bezpośredniej dotacji nie może - tłumaczy wiceprezydent Poznania Maciej Frankiewicz:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

Agata Broda - rzecznik zarządu Polskiego Radia (właściciela orkiestry Amadeus) tłumaczy, że 7 milionów złotych przekazanych orkiestrze przez KRRiT zostały "przekwalifikowane". To oznacza, że... pieniędzy nie ma:
 
Pobierz plik | Odtwórz plik:    

UWAGA:
Jedynym dysponentem praw autorskich do materiałów zamieszczonych w serwisie internetowym Radia Merkury jest Radio Merkury S.A. Wykorzystanie tekstów, zdjęć, ilustracji, materiałów dźwiękowych, materiałów filmowych w całości lub we fragmencie w jakikolwiek sposób wykraczający poza indywidualne zapoznanie się z nimi, wymaga każdorazowej pisemnej zgody redakcji.

 

wstecz | drukuj | prześlij dalej | skomentuj
www.kompu.net