Radio Merkury S.A.

www.radiomerkury.pldodano: 2010-06-17 23:33
Kontrola w oczyszczalniach. Jest źle!

Wniosek do prokuratury przeciwko władzom oczyszczalni ścieków w podpoznańskiej Łęczycy skierowała Najwyższa Izba Kontroli. NIK sprawdziła jak wielkopolskie oczyszczalnie wykorzystują osady powstające przy oczyszczaniu ścieków komunalnych. Wyniki są tragiczne.

W przypadku Łęczycy osady były wykorzystywane na terenie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. To niedopuszczalne i przerażające - mówi Jan Kołtun dyrektor poznańskiej delegatury NIK. Izba skierowała wniosek do prokuratury, a ta wszczęła już w tej sprawie śledztwo.

NIK skontrolowała także oczyszczalnie w Koninie, Czarnkowie, Kuślinie, Rokietnicy i Witoblu. Wnioski nie są najlepsze. Okazuje się, że ani osady, ani grunty, na które te osady są wywożone, nie są badane. Nie wiadomo więc jakie metale i bakterie trafiają na pola.

Dyrektor delegatury NIK mówi, że to, co stwierdzono stwarza poważne zagrożenie dla ludzi i zwierząt. Każda z oczyszczalni dostała zalecenia, sprawa wywołała w izbie takie poruszenie, że NIK planuje teraz kontrole oczyszczalni ścieków w całej Polsce.


Komentarze czytelników:

Dodał: hetman
Dnia: 2010-06-17 16:38:29
Ludzki suszony stolec w parku krajobrazowym....Cie kawe kto i na ile lat pójdzie za to siedzieć ?Dodał: pixel
Dnia: 2010-06-17 21:59:25
no a ludzie idą na rynek i kupują świeże warzywa od bamra, bo zdrowe :(( Rolnicy swoje plony zawożą na giełdę i tak oto kolejny mit zdrowego odżywiania się jest g***o wart.Dodał: skubanylis
Dnia: 2015-12-12 19:44:53
No p^rzeciez to jest tylko polska, wiec o co wam chodzi durnoty????Dodał: skubany lis
Dnia: 2015-12-12 19:45:36
No przeciez to jest tylko polska, wiec o co wam chodzi durnoty????Radio Merkury nie odpowiada za treść zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich kasowania w przypadkach ewidentnego naruszenia prawa.