Radio Merkury S.A.

www.radiomerkury.pldodano: 2010-05-13 11:35
Kto wystąpi w Jarocinie?

Zespoły TSA, Coma i Lao Che oraz amerykański Gossip - to pierwsze formacje, które potwierdziły swoje występy na 30. "Jarocin Festiwal 2010".

"Koncert formacji TSA będzie niezwykłym wydarzeniem. Grupa prowadzona przez Marka Piekarczyka jest nierozerwalnie związana z historią jarocińskiego festiwalu i nie może jej zabraknąć na jubileuszowej edycji" - powiedziaał Tomasz Waśko z poznańskiej agencji Go Ahead, która organizuje tegoroczne rockowisko. Kariera TSA na dobre rozpoczęła się w 1981 r. w Jarocinie. Zespół został wtedy laureatem konkursu młodych kapel.

Łódzka formacja Coma jest jednym z ważniejszych obecnie zespołów rockowych. Ma na swoim koncie trzy dobrze przyjęte płyty, a jedna z nich - "Hipertrofia" - przyniosła zespołowi trzy Fryderyki.

Lao Che to także jeden z ważniejszych polskich zespołów rockowych. Na początku tego roku ukazał się czwarty album formacji "Prąd stały/Prąd Zmienny", który krytycy chwalą za urozmaicenie muzyki elektroniką.

Muzyka amerykańskiej grupy Gossip to mieszanka soul, gospel, rocka, funk, disco, punk, pasji i rebelii - uznawana jest za ważny punkt w światowej, rockowej alternatywie.

Trzydniowy festiwal rozpocznie się 16 lipca. Już teraz trwa Konkurs Młodych Zespołów. Wyłonionych zostanie 16 najlepszych kapel, które w nagrodę wystąpią przed festiwalową publicznością.

foto: Jacek Kosiak